Sam, stel jezelf en het robotteam van ForFarmers eens kort even voor:
“Het team bestaat uit 3 robotspecialisten, waarvan ik er zelf één ben. Ik werk in de regio Antwerpen, Limburg en Vlaams-Brabant. Mijn collega Guy Verhulst neemt de regio Oost- & West-Vlaanderen voor zijn rekening en collega Michaël Strubbe heeft zijn werkgebied in Wallonië en Noord-Frankrijk.
Jouw melkveespecialist kan een beroep doen op de robotspecialist tijdens de verschillende fases: oriënteren, opstarten, optimaliseren en/of monitoren.”
Hoe pakken jullie de bedrijfssituatie bij de boer nu aan?
- We stellen samen met de boer een speciaal begeleidingsprogramma samen;
- We maken een analyse van alle robotdata;
- We lopen voorop in het begeleiden van robotmelken met beweiding;
- En we hebben een solide kennis van ruwvoer, management, kennis over de instellingen van alle robotmerken en diverse voerstrategieën.
Kortom, wij proberen met het robotteam vooral onze robotmelkers te ontzorgen. Dit door een doelgerichte begeleiding met de juiste mensen en de juiste hulpmiddelen voor elke specifieke bedrijfssituatie.”
Sam, je sprak zonet over hulpmiddelen voor robotmelkers. Kun je deze eens verder toelichten?
“ForFarmers heeft een eigen uniek hulpmiddel ontwikkeld om het robotmelken te monitoren: Het Robot Analyse Programma (RAP) maakt van alle data van de melkrobot praktisch toepasbare informatie en kan voor elke melkrobot worden ingezet. Dit vergemakkelijkt het werk van de boer en van de robotspecialisten”, besluit robotspecialist Sam Peeters.