Waar ben je naar op zoek?

Extra hygiënetips tijdens de ophokplicht wegens vogelgriep

Advies van onze specialist Advies van onze specialist27-11-2020

Sinds 1 november 2020 is er een ophokplicht voor alle commercieel gehouden pluimvee en sinds 15 november is dit ook zo voor iedereen die in België op gelijk welke manier pluimvee houdt. Hieronder somt onze specialist Jens enkele extra hygiëneregels op.

  1. Verhoogde aandacht voor bioveiligheid: het virus kan overgedragen worden via materiaal en kleding. Betreed dus enkel uw stallen met bedrijfseigen kledij of met wegwerpkledij. Voorzie een desinfectiebad waar u doorloopt alvorens u de stal of andere gebouwen op het bedrijf betreedt.
  2. Wees waakzaam voor de symptomen van vogelgriep; zoals een plotse legdaling van meer dan 5% op een dag en/of plotse verhoogde sterfte. Neem dan onmiddellijk contact op met uw dierenarts.
  3. Leef de maatregelen van het FAVV/AFSCA correct na!
ophokplicht
The Future Of Farming logo